OTVORENÉ OČI

Nie je žiadnou výnimkou, že dnešná čerstvá mama sa už nechce vrátiť k „istote“ korporátu, zamestnania a skôr hľadá spôsoby, ako:

  • byť maximálne s rodinou
  • zarobiť…
  • … prácou, ktorá ju napĺňa

Ja som teda v korporáte nikdy nepracovala, no všetky tieto 3 body chcem mať vo svojom živote a pilne na nich pracujem.

A nie som sama. Podobne to má aj moja dnešná inšpiratívna podnikateľka.

Ja ju poznám, ako celebritu, ktorá bola v telke, v show Dievča za milión a ja som obdivovala jej odvahu, krásu a profesionalitu (vekovo nie sme až tak ďaleko).

A dnes o nej píšem a veľmi si cením, že mi tak sympaticky odpovedala.

Je to veľmi milá usmievavá žena, mamina, ktorá si zariadila svoj život tak, aby robila, čo ju baví a mala maximum času na to, čo ľúbi.

Dovoľ mi predstaviť ti Zuzku Barkovú, ktorú možno poznáš z instagramu pod profilom @zrzkastyle. No okrem toho má ďalšie 2 biznisy, v ktorých sa realizuje.

Všetky 3 oblasti spolu súvisia a Zuzka si veľmi pekne prepojila fashion tak, aby mohla podnikať a zarábať.

Ak podnikáš v tom, čo ťa baví, ale možno to nemá ešte „grády“, určíte sa začítaj, ako si Zuzka pekne naviazala 3 súvisiace aktivity.

Všetko sa dozvieš z jej odpovedí na mojich 10 otázok.

Prajem ti farebné a inšpiratívne čítanie. 🙂

Zuzi, v čom podnikáš a ako si sa k tomu dostala?

Podnikám v 3 sférach, ktoré sa pekne prelínajú a vznikli postupne v nádväznosti na seba. Začala som na materskej dovolenke písať svoj fashion blog a denne pridávať na môj Instagram outfitové inšpirácie.

Postupne som dostávala stále viac reakcií od followeriek, že sa im páči môj štýl, ale sami si so svojim nevedia poradiť, tak som sa rozhodla zúročiť svoje skúsenosti a vášeň k móde  a vo forme osobnej stajlistky som začala ženám ponúkať revízie šatníkov (pozri video).

revízia šatníka

Pomáham tak klientkam nájsť vlastný štýl, ukazujem im ako sa rôzne dajú kombinovať veci z ich vlastných šatníkov a ako si oblečením vieme pomôcť k sebavedomiu a úspechu.

Treťou mojou podnikateľskou činnosťou je správa instagramových účtov pre firmy. Tiež vyplynula prirodzene z mojich skúseností so správou vlastného instagramového účtu a zúročujem pri tejto práci to, čo sa priebežne učím o Instamarketingu.

Ktorý moment rozhodol, že ideš “do toho”?

Pred materskou dovolenkou som pracovala v reklamnej agentúre, no po 2 deťoch a výpadku 5 rokov z biznisu som sa do denného fulltime zamestania už nechcela vrátiť.

Vrhla som sa teda na blogovanie. Mala som otvorené oči a skúmala príležitosti, ako spojiť módu a marketing, čo sú moje dve najbližšie špecializácie a zároveň vášne.

Čo je tvoj nosný produkt a prečo ? 

Ako som spomínala vyššie, mám až 3 nosné produkty: Môj brand zrzkastyle, revízie šatníkov  a správu sociálnych sietí pre klientov.

Všetky 3 ma bavia rovnako a som rada, že mám takéto divezifikované portfolio a nie som napríklad závislá len na Instagrame.

Čo keď jedného dňa z ničoho nič padne?!

zrzka style pre bud uspesna
www.zrzkastyle.com

Kde najlepšie predávaš? /Odkiaľ máš najviac klientov? 

Mne najlepšie slúži práve Instagram, preto dúfam, že tak skoro neskončí ☺. Tam mám aj najväčšiu základňu žien, ktoré majú záujem o revízie šatníkov a zároveň aj klientov, ktorý vidia ako spravujem Instagram a ozývajú sa aj na správu ich účtov.

Aký predajný nástroj ti najviac funguje na zvýšenie predaja?

Kvalitne odvedená práca na všetkých frontoch a referencie medzi klientami.

Ako vyzerá tvoj pracovný deň?

Každý inak ☺ Moje najčastejšie aktivity sú: práca za počítačom, fotenie produktov a editovanie fotiek pre klientov, fotenie mojich outfitov na blog, pracovné stretnutia a dohadovanie spoluprác a networking, revízie šatníkov u klientky doma.

Každý deň je namixovaný úplne inak. Väčšinu aktivít mám ale precízne naplánovaných a zorganizovaných. Ak by som to nechala len tak plynúť, nič by som nestíhala a bola by som v strese.

www.uspesna.sk
www.zrzkastyle.com

Ktorú činnosť, súvisiacu s podnikaním, by si najradšej prehodila na niekoho iného?

Účtovné záležitost a papierovačky. To ma ubíja.

Ktorú činnosť, súvisiacu s podnikaním, by si naopak neprehodila?

Všetko ostatné ☺ Každá zložka mojej práce ma baví a napĺňa niečím iným a mám rada tú pestrosť.

Pripravuješ nejakú novinku? 

Prichádza jar a to je najvhodnejšie obdobie na revíziu šatníkov. Keď ženy potrebujú poradiť čo bude trendy najbližšiu sezónu a ako vstúpiť do nového obdobia sebavedomo a štýlovo.

www.zrzkastyle.com

Kedy sa cítiš v pracovnom živote úspešná?

Keď sa mi darí napĺňať moje sny, keď posúvam svoju komfortnú zónuučím sa nové veci, keď dostávam pozitívnu spätnú väzbu od mojich klientov. 

Ďakujem krásne, Zuzke za odpovede, Tebe za prečítanie.

Ak sa ti tento článok páčil, neváhaj ho zdieľať na sieťach cez skopírovanie linku alebo tlačítko pod fotkou. Inšpiruješ ostatné kámošky a nás potešíš.

PS: V prípade, že si nevieš rady so svojim biznisom a hlavne zarábaním na ňom, nezabudni mi napísať a niečo vymyslíme 😉

prajem úspešné dni a ďakujem za sledovanie

Zuzka 🌻h

networkava
networkáva

článok zdieľaj aj tu:

  • instagram
    This error message is only visible to WordPress admins

    Error: No feed found.

    Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.